Odgrzybianie

Bezpieczna dezynfekcja grzybobójcza

Grzyby pleśniowe to powszechny problem, który dotyczy wielu mieszkań i domów. Główną przyczyną powstawania ciemnych wykwitów jest niewłaściwa cyrkulacja powietrza, wysoka wilgotność oraz niedogrzanie pomieszczeń. Zagrzybione ściany to nie tylko defekt estetyczny, ale przede wszystkim źródło wielu problemów zdrowotnych, takich jak astma, alergia, zapalenie zatok czy płuc, dlatego tym bardziej warto wiedzieć, jak zapobiegać i zwalczać ten problem. Nieodpowiednia wentylacja pomieszczeń prowadzi do kondensacji pary wodnej zarówno w nowych, starych jak i też wyremontowanych obiektach, indywidualnych gospodarstwach domowych. Ponadto częstą przyczyną pojawienia się problemu grzybów i pleśni jest stan po zalaniu mieszkania, dlatego tak ważne jest osuszenie tych pomieszczeń i skorzystanie z usługi, jaką jest dezynfekcja grzybobójcza. Przyniesie to doskonałe efekty.

Profesjonalne odgrzybianie domów i mieszkań

Wilgoć wytwarzana jest każdego dnia przez nas samych podczas gotowania, prania czy kąpieli. Zbyt rzadkie wietrzenie pokoi, kuchni, łazienki, szczelnie zamknięte okna czy zatkane kratki wentylacyjne przyczyniają się do tego, że wilgotność powietrza wzrasta. Właśnie przez to konieczne jest skorzystanie z takiej usługi, jak odgrzybianie domów. Nieestetyczne, szkodliwe dla naszego zdrowia wykwity grzybów i pleśni pojawiają się najczęściej wokół okien, drzwi oraz na styku ścian, podłóg czy sufitów. Wilgoć może przedostawać się do poszczególnych pomieszczeń również z zewnętrznej budynku, np. w wyniku uszkodzenia rynny, przeciekającego dachu czy innych wad konstrukcyjnych obiektu. W takiej sytuacji odgrzybianie pomieszczeń należy rozpocząć od usunięcia usterki, odpowiedzialnej za jego powstanie. To ważne, ponieważ bez tego problem pojawi się ponownie. Kolejno konieczne będzie odgrzybianie mieszkań. Nie powinno się z tego rezygnować, aby zachować swoje dobre zdrowie.

Odgrzybianie domów – pamiętaj o tym

Tzw. wentylację grawitacyjną mogą w znacznym stopniu zaburzać bardzo szczelne plastikowe okna. Należy więc pamiętać o ich rozszczelnianiu, szczególnie podczas gotowania, suszenia prania czy kąpieli. Nie bez znaczenia jest również panująca w mieszkaniu temperatura powietrza. Zarówno grzyby, jak i pleśń dużo łatwiej zadomawiają się w pomieszczeniach wilgotnych i niedogrzanych, dlatego, aby uniknąć konieczności odgrzybiania ścian, należy pamiętać o tym, aby w mieszkaniu panowała temperatura co najmniej 20°C a wilgotność powietrza w pomieszczeniu, wynosiła pomiędzy 40-60%. Gwarantuje to, że problem się nie powróci. Stosowane przez nas preparaty podczas odgrzybiania budynków są bezpieczne dla ludzi, zwierząt, roślin i wyposażenia. Skutecznie zwalczają grzyby pleśniowe i jednocześnie zabezpieczają powierzchnię przed ich ponownym narastaniem.

Call Now Button